Gdzie i jaki młynek do zbóż?

Gdzie robimy zakupy? Co kupujemy i dlaczego?
Ania D.

Gdzie i jaki młynek do zbóż?

Post autor: Ania D. » czw 13 paź, 2005

Czy ktoś z Was ma takowy i może polecić jakiś model? Widziałam jeden reklamowany w książce, ale kosztował prawie 1000 zł :?
Zaczynamy myśleć o kupnie młynka, bo zużywamy ogromne ilości mąki i trudno jest nam ją ciągle przywozić z wege sklepu.

Awatar użytkownika
marysia

Post autor: marysia » czw 13 paź, 2005

Ja używam zwykłego młynka do kawy. Trochę to czasochłonne, ale ponieważ mam wypracowany system najefektywniejszego mielenia, nie jest tak źle. Mielę całe zboże, przesiewam przez sito do mąki, resztę odsypuję. I tak kilka razy, aż "resztek" uzbiera się spora kupka i wtedy mielę resztki. Przesiewam, żeby pozbyć się niby-grudek, wszystko mieszam i do słoika (choć częściej zużywam na bieżąco). Zboże mam za darmo i jeśli wierzyć "darczyńcy" - nie jest konserwowane żadnym świństwem (ponoć zboże pod zasiew konserwowane jest siarką :? ).

Ania D.

Post autor: Ania D. » czw 13 paź, 2005

Też myślałam o tym, ale do chleba idzie nam b. dużo mąki, do tego czasem są naleśniki, sporadycznie ciasta... A może jakoś nie potrafię sobie zorganizować tego wszystkiego. Nie kupujemy żadnych gotowców, niby zrobienie każdej rzeczy nie zabiera dużo czasu, ale jak się to złoży razem, to w sumie jest ileś tam godzin.
Spróbuję dziś zrobić w młynku, bo skończyła się nam mąka.

Awatar użytkownika
Ewa
Kontakt:

Post autor: Ewa » czw 13 paź, 2005

Mam ten komfort, że w mojej kuchni stoi wynalazek o nazwie Termomix. Ogólnie nie jestem zwolenniczką tej machiny i gdyby teściowie nie uszczęśliwili mnie nim na siłę w ramach prezentu, to pewnie bym go nigdy w swej kuchni nie miała. Jednak jedno muszę przyznać - jest rewelacyjny jeżeli chodzi o mielenie zbóż. A najlepiej od razu do zmielonej pszenicy dodać kilka innych składników, machina wyrabia ciasto, my z Gabryśkiem robimy rogaliki (takie na słono, z kminkiem), piekarnik piecze.... A potem możemy się objadać... Pycha...

P.S.
Ale sobie narobiłam smaka... chyba zaraz pomknę do kuchni :D

Awatar użytkownika
marysia

Post autor: marysia » czw 13 paź, 2005

Cieszę się Aniu, że mogłam pomóc :wink: .

Ania D.

Post autor: Ania D. » pt 14 paź, 2005

:D

brroger
Kontakt:

Post autor: brroger » pn 28 lis, 2005

w Niemczech kosztuja od ok.199€ do gory, teraz jest promocja, kto podpisze, ze bedzie odbieral po 10 kg. zboza eko za chyba ok 29€ miesiecznie, to dostanie mlynek gratis ... :lol: wlasnie sie zastanawiam ale nie wiem co mozna by z tym zbozem zrobic ???

Awatar użytkownika
Katrinko
Kontakt:

Post autor: Katrinko » pn 28 lis, 2005

no jak to... zmielic :) chlebek upiec domowy

Iwona2x

Post autor: Iwona2x » wt 23 sty, 2007

Dołączam się do tego postu, bo nie chcę tworzyć kolejnego tematu, zwłaszcza że ten jest podobny.
Chciałabym zakupić cosik do mielenia nasion, ale też orzechów. Mam maszynkę do mielenia Boscha i wiem, że do niej można zakupić przystawkę do mielenia, ale jest dość droga. Poza tym jak sobie pomyślę, że po zmieleniu np. siemienia musiałabym tyle części myć, to nie chcę mi się za bardzo. Piszecie głównie o młynkach do kawy. A jaki polecilibyście dokładnie, żeby nie zepsuł się za chwilę i mógł trochę dłużej popracować (np. przy mieleniu zboża) ? Nie chciałabym, aby to było coś bardzo drogiego, ale też stoję na stanowisku, że nie stać mnie na tanie rzeczy i jak kupywać, to dobrej jakości.

Wielkie dzięki za pomoc.
Iwona

majaja

Post autor: majaja » wt 23 sty, 2007

Polecam zwykły młynek polski Arabica z Niewiadowa. Wcześniej mieliśmy austracki Presto i co trzy tygodnie lądował w reklamacji.
Obrazek

Ania D.

Post autor: Ania D. » wt 23 sty, 2007

My wreszcie kupiliśmy młynek do zbóż. Szukaliśmy długo, oferta w Polsce była nędzna (w zasadzie jej nie było). Sprowadziliśmy młynek z Niemiec, kosztował ok. 1.300 zł. Warto było. Na razie, niestety, nie mamy ziarna, był chyba 1 kg pszenicy, z którego zrobiliśmy makę, można sobie ustawiać grubość mielenia. Bardzo ładnie idą kasze, więc nie będą musiała się męczyć z młynkiem. Skończy się wreszcie przywożenie mąki ze sklepu, co było bardzo uciążliwe bez samochodu, bo przy pieczeniu chleba w domu trochę jej jednak idzie. Zapasów razowej mąki nie da się zrobić, więc taki młynek w domu, gdy można na swieżo robić mąkę co jakiś czas, to skarb.
My też mamy arabicę, doskonale się sprawdzał nawet przy dużym obciążeniu. Trochę go tylko zniszczyłam mieląc goździki, zapach trudno było usunąć, a ścianki kubeczka zrobiły się matowe. Ale uważam go za prawie nie do zdarcia, do małych rzeczy warto go mieć.

dżo

Post autor: dżo » wt 23 sty, 2007

Aniu macie jakieś dobre źródło, gdzie kupujecie ziarna zboża?

Ania D.

Post autor: Ania D. » wt 23 sty, 2007

Na razie o tym myślę, nie wiem jeszcze, gdzie będziemy kupować.

Margot

Post autor: Margot » wt 23 sty, 2007

Ania D. pisze:My wreszcie kupiliśmy młynek do zbóż. Szukaliśmy długo, oferta w Polsce była nędzna (w zasadzie jej nie było). Sprowadziliśmy młynek z Niemiec, kosztował ok. 1.300 zł. Warto było.mieć.

AniuD
przez internet?
Ja marzę o takim młynku ,proszę o więcej informacji

Iwona2x

Post autor: Iwona2x » wt 23 sty, 2007

majaja pisze:Polecam zwykły młynek polski Arabica z Niewiadowa

A masz jakieś namiary na sklep internetowy, gdzie można ten młynek zobaczyć i ocenić, bo tak na szybko nie chce mi nic konkretnego wyskoczyć, a nie mogę teraz szukać dłużej ?

ODPOWIEDZ