///

Gdzie robimy zakupy? Co kupujemy i dlaczego?
sebusel

Post autor: sebusel » śr 20 gru, 2006

Czy ktoś kupował warzywa z Folwark Wąsowo? Na stronie piszą, że mają punkt sprzedaży w Poznaniu na ul. Śniadeckich. Piszą o ekologicznych warzywach ale nie ma słowa, że mają certyfikaty na nie. Aha, piszą też, że dostarczają na terenie Poznania.
Obrazek

puszczyk

Post autor: puszczyk » ndz 14 sty, 2007

sebusel, kupowaliście tam? To jest 50 km od Poznania. Jestem żywo zainteresowana, bo zbliża się czas pierwszego stałego posiłku Weroniki.

Awatar użytkownika
sous_sol

Post autor: sous_sol » ndz 14 sty, 2007

Ciekawe jakie ceny...
Forum bez dyktatury? Sam/sama zobacz: www.bezkropkowiec.pl

sebusel

Post autor: sebusel » ndz 14 sty, 2007

Pierwsze zakupy zrobiłem tam przed świętami. Nie trzeba jechać, dowożą towar w Poznaniu ale trzeba zamówić za min. 50zl, mają też sklep-biuro na Śniadecki, to jest zaraz przy bramie wjazdowej na targi. Ale na miejscu są tylko przetwory w słoikach itp. Swieże warzywa tylko na zamówienie. Pierwsze takie zamówienie już zrobiłem.
Ceny wyższe nić "konwencjonalne" - ziemniaki, marchew, buraki - 4zl/kg. Pęczek pietruszki 3zl, seler 3 albo 4zl.
W słoikach to mają buraczki tarte, ogórki, jarzynę na sałatkę w zalewie - nie zdążyliśmy jedna zrobić sałatki, Tatiana wyjadła wszystko łyżką ze słoika :) .
Mają też jajka, podają że karmią ją marchwią itp. Ale zdziwiło mnie, że są na nich pieczątki z trójką - z tego co gdzieś na forum czytałem to oznacza chów klatkowy.
Sprzedają też produkty z zewnątrz, np. mają oleje zimnotłoczone, ćwiartka rzepakowego 4zl, a słonecznikowego 8zl, inne już dużo droższe, co ciekawe są zdecydowanie tańsze niż w sklepiku internetowym producenta. Pierwszy raz spróbowałem taki olej rzepakowy i miał zapach łąki - albo rzepaku :mrgreen:.
Sprzedają też soki tłoczone z owoców, ale trzeba zamówić całą skrzynkę 12x1l, a butelka jest po 6zl. Za to producent tych soków też je dowozi pod drzwi i tylko 4zl za butelkę.
Na stronie jest ich aktualny cennik.
My zdecydowaliśmy się zamawiać u nich warzywa, niestety do Czerwonaka na razie nie chcą dowieść więc będę odbierał od teściowej. A i chyba nie mają żadnego certyfikatu na swoje produkty, ale informują, że nie stosują żadnych nawozów sztuczny, a nawożą obornikiem końskim i używają tylko wapna jeziornego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alispo
Kontakt:

Post autor: Alispo » ndz 14 sty, 2007

Jajka pewnie sa klatkowe ale "ekologiczne"w sensie ,ze kury karmione zdrowo.
Ten obornik konski moze nie dla wszystkich brzmiec zachecajaco;)
go vegan ! animals are not ours to eat,wear,experiment on or use for entertainment !
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ