Czy ktos ma pomysł na MLEKO SOJOWE

W tej części forum zapraszamy do podejmowania tematów związanych z pierwszymi trzema latami życia dziecka.
ODPOWIEDZ
poulus
Kontakt:

Czy ktos ma pomysł na MLEKO SOJOWE

Post autor: poulus » czw 30 lis, 2006

Witam serdecznie!
Nasza mała Lurka ma już rok, ze zdziwieniem zauważylismy że nie ma mleka sojowego 3 tzn takiego którym by sie najadła .Dwójka już nie wystarcza.Czy ktoś ma jakiś pomysł może gdzieś znalazł jakies mleko sojowe cięższe?
Pozd

Awatar użytkownika
honey
Kontakt:

Post autor: honey » czw 30 lis, 2006

moze na internecie kupic..?

Awatar użytkownika
spring_
Kontakt:

Post autor: spring_ » pt 01 gru, 2006

A gdyby dwójkę zagęścić zmiksowaną kaszką, np. jaglaną, albo kukurydzianą?
Tak mi przyszło do głowy :roll:
Obrazek
Obrazek

majaja

Post autor: majaja » pt 01 gru, 2006

Ktoś pisał, pewnie Ania D, że kleik ryżowy robi w ten sposób, że miele suchy ryż i potem chwilę gotuje, może takim kleikiem zagęścić. Wiele mam mleko przed snem zagęszcza kliekami by dziecko lepiej spało.
Obrazek

alcia
Kontakt:

Post autor: alcia » pt 01 gru, 2006

Ja sobie myślę, że w tym wieku nie musi się już najadać mlekiem, mleko można już podawać jako dodatek do uzupełnienia diety, jeśli chcecie je podawać. W tym wieku przecież jest gotowa, by jeść wszystkie "dorosłe" posiłki w nieco lżejszym wydaniu: śniadanko, kolacje - kaszki, zupka i obiadek, przekąski - owoce.
Szkoda chyba nawet marnować miejsca w brzuszku na mleko zagęszczane jakimiś kleikami, kiedy można jej już dawać bardzo wartościową kaszkę z różnych zbóż z dodatkiem z nasion, owoców suszonych i świeżych.
A jeśli chcecie używać koniecznie mleka sojowego, można je dosypywać do takiej kaszki.

Ania D.

Post autor: Ania D. » pt 01 gru, 2006

majaja pisze:Ktoś pisał, pewnie Ania D

Ja nie, bo zawsze gotowałam całe ziarna, potem je dopiero miksowałam. Nie podawałam też mleka sojowego Pawełkowi. Alcia ma rację, lepiej zrobić dobrą kaszkę z owocami i nasionkami.

ODPOWIEDZ