Bobomiganie

W tej części forum zapraszamy do podejmowania tematów związanych z pierwszymi trzema latami życia dziecka.
ODPOWIEDZ
orenda

Bobomiganie

Post autor: orenda » ndz 10 gru, 2006

Zanim dzieciaczki powiedzą pierwsze słowa, mogą komunikować się za pomocą języka migowego. Więcej tutaj: http://www.gazetawyborcza.pl/1,75476,3781459.html
I strona polskiego języka migowego z filmikami do słów: http://www.migowy.pl/index.php?a=s&s=1
Ostatnio zmieniony ndz 10 gru, 2006 przez orenda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sous_sol

Post autor: sous_sol » ndz 10 gru, 2006

A mi sie nie wyświetla ta gazetwa strona...piszą, ze skasowana.
Forum bez dyktatury? Sam/sama zobacz: www.bezkropkowiec.pl

orenda

Post autor: orenda » ndz 10 gru, 2006

Już powinno działać

Humbak

Post autor: Humbak » wt 12 gru, 2006

orendo, fajna stronka języka :D Moja córcia jest ostatnio na fali braile'a, więc może i to ją zainteresuje :)

Lilka
Kontakt:

Post autor: Lilka » pn 18 gru, 2006

Próbowaliśmy. Wymaga OGROMNEGO samozaparcia - trzeba powtarzać każdy znak kilka - kilkanaście razy dziennie, a efektów przez długie miesiace nei ma. My się zniechęciliśmy po 5 miesiącach, nie mieliśmy już siły, efekty pierwsze (w sensie pierwsze znaki pokazywane przez dziecko) sie pojawiły, ale bardzo niewyrazne i rzadkie. Może po prostu za wcześnie zaczęliśmy (gdy Jaśminka miala 6 m-cy), bardziej mialoby to sens w wieku 9-10 m-cy, kiedy dziecko naprawdę zaczyna cos próbować komunikować.

bodi

Post autor: bodi » wt 19 gru, 2006

ja podobnie jak Lilka mam za sobą pierwszą próbę migania z Jagodą. Była wtedy trochę starsza niż Jaśminka (miała chyba 7 miesięcy).Widziałam jej zainteresowanie znakiem pić/mleko i po pewnym czasie nawet usiłowania, by go samej pokazywać, ale jakoś minął mi zapal, kiedy nasza komunikacja się usprawniła "sama z siebie", Jagoda wciąz nie za bardzo migała, a ja lepiej odczytywalam to co miała mi do powiedzenia gestami itp, i to wystarczało.

Odp pewnego czasu wkroczyliśmy "kryzys" komunikacyjny, wynikajacy z tego że Jagoda ma baaardzo wiele do powiedzenia a słów jeszcze niewiele, wróciłam do migania i - bingo :D
znak oznaczajacy jedzenie załapała dosłownie po dwóch czy trzech pokazaniach moich, używa go bardzo chętnie, na picie to samo. Migamy od trzech dni a Jagoda już uzywa trzech znaków (jeść, pić, spać) i widzę potencjał na jeszcze duuużo wiecej. Cieszy mnie bardzo takie rozmowo-miganie z nia :D

tak więc ja polecam, z tym że tak jak pisała Lilka, przy próbach z mniejszym dzieckiem trzeba naprawdę sporo cierpliwości.

bodi

Post autor: bodi » pn 19 lut, 2007

Maja111
Kontakt:

Post autor: Maja111 » pt 02 mar, 2007

Witajcie,
ja tez jestem zainteresowana bobomiganiem, mam 6mies, coreczke i z tego co piszecie to chyba jeszcze poczekam z nauka albo sprobuje 1czy 2 znakow. Tylko mam pytanie do osob juz uczacych swoje dzieci jak to robilyscie, tzn chodzi mi o to jak uczylyscie znaku pic mleko to pokazywalyscie dziecku butelke z mlekiem i pokazywalysci ten znak, chodzi o to na czym to uczenie dokladnie polega.
Z gory dziekuje za pomoc.

Lilka
Kontakt:

Post autor: Lilka » pt 02 mar, 2007

Znak trzeba pokazywać przynajmniej 5-10 razy dziennie, pokazujesz, mówisz, dajesz butelke czy piers, znowu pokazujesz znak. Nawet kilkakrotnie w trakcie jednego karmienia. Bardzo wazne jest zeby nigdy nie pokazywać bez mówienia - pokazujesz zawsze używając w zdaniu danego słowa. Z perspektywy czasu uważam ze 6 miesiecy to zdecydowanie za wczesnie, zanim do dziecka cokolwiek dotrze to Tobie uszami będzie wychodzic to pokazywanie :) Lepiej poczekać i mieć szybsze efekty. Moim zdaniem to tak jak z uczeniem np. robienia papa. Ci, co zaczynają, gdy dziecko ma 4-5 miesięcy dlugo sie naczekają na efekt. Jak zaczniesz, gdy dziecko ma 8-10 miesiecy to zaraz załapie.
Pozdrawiam i powodzenia :)

bodi

Post autor: bodi » ndz 04 mar, 2007

tomaszek, jeśli mieszkasz w stanach, to masz tam mnóstwo książek nt migania z dziećmi, kursów i stron. Książek kilka tu:

http://www.amazon.com/SIGN-your-BABY-Co ... 517&sr=8-1

http://www.amazon.com/Complete-Idiots-G ... 517&sr=8-2

http://www.amazon.com/Baby-Talk-Guide-L ... 517&sr=8-3

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 ]
Lilka, migasz jeszcze? :)

Lilka
Kontakt:

Post autor: Lilka » pn 05 mar, 2007

bodi pisze:Lilka, migasz jeszcze? :)

Nie, pisalam juz, ze sie zniechęciliśmy po paru miesiącach bez efektów - za wcześnie chyba zaczęliśmy i długo długo nie było nic.

bodi

Post autor: bodi » czw 08 mar, 2007

ja bardzo sobie chwalę miganie, bo widzę że nie wszystko j umie powiedzieć, a bardzo by chciała - i tu z pomocą przychodzą rączki :D Często sama wymyśla znaki, które ja podchwytuję. Tak powstały znaki na wiatr, cień i jeszcze inne których w tej chwili nie pamiętam.

ODPOWIEDZ