Jakie mleko po roczku?

W tej części forum zapraszamy do podejmowania tematów związanych z pierwszymi trzema latami życia dziecka.
malina
Kontakt:

Post autor: malina » pn 08 sty, 2007

rena pisze:Moja ginekolozka powiedziala, ze nawet moge ja karmic dopoty, dopoki nie urodze kolejnego dzieciaczka.

Tylko wtedy tez dochodzi taka kwestia,ze starsze dziecko czuje sie odrzucone itd bo nagle jego miejsce przy piersi zajmuje maluszek.Chyba tez z tego wzgledu lepiej jest odstawic starsze dziecko wczesniej - tak aby miało czas oswoic sie z tym przed narodzniem rodzenstwa.
Malina&ZuObrazek

Lilka
Kontakt:

Post autor: Lilka » pn 08 sty, 2007

Ja też uważam, ze dziecko po skończeniu roku nie potrzebuje dodatkowego mleka. Sama karmilam piersią do 13. miesiąca i potem przez jakiś czas dawalam sojowe bebiko, ale nie za dużo, tak na zasadzie zeby jakieś dawać. Klemarczyk natomiast stwierdził, że nei potrzeba, wystarczy np. kefir. Trzeba tylko uważać, bo niektóre zawierają mleko w proszku.

Awatar użytkownika
sous_sol

Post autor: sous_sol » wt 09 sty, 2007

Acha to super bo Tymek właśnie otworzył ostatnio lodówkę, wyjął swój ulubiony kefir i zamkną drzwi, już nawet ogkręcił wieczko...Jak widzi kefir to piszczy ze szczęścia.
Forum bez dyktatury? Sam/sama zobacz: www.bezkropkowiec.pl

k.leee

Post autor: k.leee » śr 10 sty, 2007

visel pisze:krowie mleko jak sama nazwa mowi jest dla krow.
masz kilka wariantow(jesli dziecku w tym wieku mozna podawac inne"mleka")
1:sojowe(mam na mysli te sypkie-sa z niezla tablica mendlejewa)
2:ryzowe
3:z platkow owsianych
4:z migdalow(moze byc ciezkostrawne)

...a sojowe dla soji
ryżowe dla ryżu
itd :wink:

a na poważnie, Kuba był karmiony piersią 18 m-cy , Milena już prawie 20 m-cy i żadno z nich nie było dokarmiane mlekiem krowim czy modyfikowanym
myślę że warto karmić dzieciaczki jak najdłużej piersią(mimo zbliżającego się rodzeństwa) o ile to nie jest już dla matki udręka
czasami robię mleko z migdałów czy pestek dyni albo koktajl z tego mleka to wtedy dzieciaki je piją ale nie regularnie

Humbak

Post autor: Humbak » czw 11 sty, 2007

Chyba osobiście unikałabym soi... natalia będąc uczulona na krowie była też i na sojowe, od lekarki dowiedziałam się, że to standard takie połączenie alergii...

...a butelka była u nas do ok. roczku i pół. Potem jadła wszystko łyżeczką... no, może wszystkiego to ona nie jadła, ale łyżeczką... :wink:
Coś mi się kiedyś o uszy obiło, że ryż uczula najmniej z tych mleczek... głowy nie daję

malina
Kontakt:

Post autor: malina » czw 11 sty, 2007

Humbak pisze:będąc uczulona na krowie była też i na sojowe, od lekarki dowiedziałam się, że to standard takie połączenie alergii...

U nas było/jest na mleko ale na soje na szczescie nie ma.
Malina&ZuObrazek

ODPOWIEDZ