Pieluszki materialowe

W tej części forum zapraszamy do podejmowania tematów związanych z pierwszymi trzema latami życia dziecka.
ODPOWIEDZ
Pat
Kontakt:

Post autor: Pat » czw 05 kwie, 2007

CYT. samą siebie ;-) "Znalazlam tez polski sklep internetowy, w ktorym mozna kupic pieluszki Moltex Oko (czyli te ekologiczne) http://apmp.natura.xip.pl/product_info. ... cts_id/858 "
Obrazek

orenda

Post autor: orenda » pt 06 kwie, 2007

Dostałyśmy Moltexy w prezencie od znajomej, za około 11zł za 20 sztuk, a kupiła je w Lubaszu albo Czarnkowie, w jakimś sklepie. Będziemy testować, są szare (tak jak szary papier toaletowy), ale poza tym wyglądają jak inne pieluchy. Dam znać jak się sprawdzają.

puszczyk

Post autor: puszczyk » sob 07 kwie, 2007

Według mnie mają żółtawy kolor, ale może masz jakąś inną partię. ;-)

Sprawdzają się super, pupa się nie odparza, nie przeciekają. Póki co Weronika dostaje je tylko na noc, ale myślę, że zakupię większą ilość.

Awatar użytkownika
eenia
Kontakt:

Post autor: eenia » sob 07 kwie, 2007

akuku pisze:Nasza Zuzia używa eko-moltexów od urodzenia czyli dokładnie od roku (na noc i na podróż, a ostatnio także w ciągu dnia bo zaczyna chodzić)

Czy to oznacza, że dziecku które zaczyna chodzić nie jest wygodnie w tetrze i majteczkach? Pytam, bo dopiero teraz zastanawiam się nad przejściem na tetrę plus ekomoltexy na noc, kiedy Mia szykuje się do chodzenia.

dort.ds
Kontakt:

Post autor: dort.ds » sob 07 kwie, 2007

Oskarek uczył się chodzić w tetrze, obecnie w ciągu dnia też w nich biega, a gdy wyjeżdźamy gdzieś na dłużej wtedy ma pampersa - szczerze mówiąc, jeżeli chodzi o komfort pszemieszczania się malca, nie widzę wiekszej różnicy miedzy tymi pieluchami - Oskarek też się nie skraży 8)
Obrazek

Pat
Kontakt:

Post autor: Pat » ndz 20 maja, 2007

W szpitalu panie były baardzo zdziwione kolorem pieluszek Moltex Oko. Jedna spytała: "Czy one sa stare?" i ironicznym usmiechem skomentowala naszą info o tym, że one są ekologiczne-ulegaja biodegradacji. Wogole to na tym oddziale polozniczo-ginekologicznym w szpitalu w Wolominie uwazaja, ze istnieja tylko pieluszki firmy Pampers. (nie mowiac juz o tym , ze panie w szpitalu nie mogly sie nadziwic ze ktos moze nie jesc miesa) W porownaniu z piel.Pampers to piel.Moltex sa szersze i wygodniejsze dla mojego Synka.
Obrazek

Awatar użytkownika
kasienka

Post autor: kasienka » ndz 20 maja, 2007

Pat pisze:panie były baardzo zdziwione kolorem pieluszek Moltex Oko. Jedna spytała: "Czy one sa stare?"
:lol:
Wczoraj puszczyk pokazywała mi moltexy i chyba też się skusimy.Ale jeszcze trochę czasu nam zostało.

Awatar użytkownika
olgasza

Post autor: olgasza » ndz 20 maja, 2007

Moltexy pojawily sie na Allegro i to dosyc tanio: http://www.allegro.pl/item195973543_mol ... 0_kg_.html

Pisalam do sprzedawczyni i jesli kupuje sie 10 opakowan, to wysylka gratis, do 5 opakowan - 9,50.
No,to zamowilam :-)

Awatar użytkownika
kasienka

Post autor: kasienka » ndz 20 maja, 2007

olgasza, nie wiem, czy owa sprzedawaczyni to nie Natalia, która ostatnio się tu zarejestrowała..

Awatar użytkownika
Natalia

Post autor: Natalia » ndz 20 maja, 2007

kasienka pisze:olgasza, nie wiem, czy owa sprzedawaczyni to nie Natalia, która ostatnio się tu zarejestrowała..

tak dokładnie to ja :wink: :wink: :wink:

Witaj Olgo, tak jak pisałam pieluchy sa juz w drodze do Ciebie

Awatar użytkownika
olgasza

Post autor: olgasza » ndz 20 maja, 2007

tez Natalie o to podejrzewalam ;-)

takich sprzedawcow nam trzeba :mrgreen:

Awatar użytkownika
Natalia

olgasza pisze:takich sprzedawcow nam trzeba :mrgreen:

dzięki :roll:
ja na Moltexy tez trafiłam z polecenia kumpeli która ich używała przy swioich dzieciach bo wcześniej myslałam że eko to jest tylko tetra i na samą myśl o gotowaniu, wyparzanu, praniu to aż dostawiałam drgawek :evil: :evil: :evil:
nie wiem tylko dlaczego to w Polsce taki bardzo niszowy produkt :evil:
rozmawiałam z przedstwicielką importera i wyjaśniła mi że taka jest polityka firmy w Polsce - dlatego u nas te ekologiczne sprzedają tylko w dwóch najmniejszych rozmiarach a potem juz eko dzieciaki albo robia do nocnika albo w tetre albo kupują je w Niemczech :evil: :evil: :evil: podobno też niestety w najbiliższym czasie nic się nie zmieni
z tego dziwnego podejscia wynika tez to ze te niemieckie mają takie ładne opakowania a te polskie... najważniejsze ze w środku to te same (specjalnie o to pytałam u samego importera) Niestety Polacy nie są znani w Europie ze swojego ekolajfstajla :evil: wiec takie firmy to sobie myślą że jedna tona zuzytych przez każde dziecko pieluch rocznie nie robi nam wiekszej róznicy... :evil:
a kolor pieluch to rzeczywiście jak XVII wieczny pergamin

puszczyk

Post autor: puszczyk » ndz 20 maja, 2007

Te które kupiłam w sklepie internetowym mają inne opakowanie, pewnie przywiezione z Niemiec.
Natalia, może też je od Ciebie kupię. :-)

Awatar użytkownika
Natalia

puszczyk pisze:Natalia, może też je od Ciebie kupię. :-)

bedzie mi bardzo miło :wink:

Awatar użytkownika
eenia
Kontakt:

Post autor: eenia » ndz 20 maja, 2007

Natalia kupiłam właśnie 3 paczki na allegro ( nick:mimbelek) jutro zrobię przelew, mam nadzieję że szybciutko je dostanę, bo Mii kończą się na dniach pieluchy :wink:

ODPOWIEDZ