kolor oczu

W tej części forum zapraszamy do podejmowania tematów związanych z pierwszymi trzema latami życia dziecka.
ODPOWIEDZ
Marcela

kolor oczu

Post autor: Marcela » śr 04 kwie, 2007

Powiedzcie mi proszę do kiedy może zmienić się kolor oczu dziecka z uniwersalnego niemowlęcego niebieskiego?

Nova

Post autor: Nova » śr 04 kwie, 2007

Z tego co doczytałam do miesiąca. Teściowa mi opowiadała, że położyła synka spać z niebieskimi oczkami a obudził się z brązowymi :D Amelce nie zmienił się kolor, więc dokładnie nie znam tego zjawiska :D
Obrazek

alcia
Kontakt:

Post autor: alcia » śr 04 kwie, 2007

Ja z kolei czytałam kiedyś, że do pół roku. Ale jakoś niedowierzam :)

taniulka

Post autor: taniulka » śr 04 kwie, 2007

Miałam znajomego, który do 7 roku zycia był blondynem o niebieskich oczach a potem stał się szatynem o ciemnych. Jego mama ponoć zaręczała, ale teraz z perspektywy czasu wydaje mi sie ,że ściemniał.

agnieszka

Post autor: agnieszka » śr 04 kwie, 2007

Co do koloru włosów: miałam koleżankę, która zdjęcia z dzieciństwa miała jako blondynka, w podstawówce były już ciemno brązowe

Co do koloru oczu: moje dziecko urodziło się z brązowymi i takie ma do tej pory, z moim bratem i ze mną było tak samo
Obrazek

Awatar użytkownika
Alispo
Kontakt:

Post autor: Alispo » śr 04 kwie, 2007

agnieszka pisze:Co do koloru włosów: miałam koleżankę, która zdjęcia z dzieciństwa miała jako blondynka, w podstawówce były już ciemno brązowe

ja mialam prawie biale wlosy w dziecinstwie,i mocno krecone,sie pozmienialo :mrgreen:
go vegan ! animals are not ours to eat,wear,experiment on or use for entertainment !
Obrazek Obrazek

alcia
Kontakt:

Post autor: alcia » śr 04 kwie, 2007

Ja też byłam prawie białą blondyneczką. I tak przez lata włosy ciemniały coraz bardziej... teraz to trudno nawet określić jaki mam kolor, ale do blond mi baaardzo daleko :)

taniulka

Post autor: taniulka » śr 04 kwie, 2007

W sumie faktycznie moja siostra była jaśniutka blondynka a teraz jest szatynka stało sie to jak była w szkole sredniej.

Awatar użytkownika
Ewa
Kontakt:

Post autor: Ewa » śr 04 kwie, 2007

Kolor włosów może się zmienić diametralnie. Mój mąż jako chłopczyk był siwym blondynem, a jako dorosły miał wręcz czarne włosy. Obaj nasi chłopcy urodzili się z czarnymi czuprynami, ale np. Gabryś miał później dosłownie siwe włoski, teraz ma ciemny blond. Natanielowi po prostu zjaśniały i przeszły z czarnego w ciemny blond. Wcale sie jednak nie zdziwię jeżeli po tatusiu w wieku dorosłym będą ciemnymi brunetami.
ObrazekObrazek

majaja

Post autor: majaja » czw 05 kwie, 2007

Jako dziecko miałam ciemnobrązowe, około 13 roku zycia zrobiły się brązowo-zielone-szare-itd. Mironowi troszkę zbrązowiały około roczku. Co będzie dalej zobaczymy.

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 ]
ja oczywiście o oczach :)
Obrazek

Marcela

Post autor: Marcela » czw 05 kwie, 2007

Czyli co, nie porzucać jeszcze nadzeji na brązowe po tatusiu? (Moja córka ma 2 i pół mies.) Niebieskie też ładne, ale to aksamitne spojrzenie ciemnych oczu....ech.... :)

malina
Kontakt:

Post autor: malina » czw 05 kwie, 2007

Marcela pisze:Czyli co, nie porzucać jeszcze nadzeji na brązowe po tatusiu? (Moja córka ma 2 i pół mies.)

Zdecydowanie nie :D Kurcze,ja zawsze chciałam zeby moje dzieci miały brazowe oczy ale jak na razie to nie ma po kim :wink:

ODPOWIEDZ