odparzenia

W tej części forum zapraszamy do podejmowania tematów związanych z pierwszymi trzema latami życia dziecka.
Awatar użytkownika
honey
Kontakt:

odparzenia

Post autor: honey » ndz 29 kwie, 2007

od jakiegos juz czasu moje baby ma czerwona skore tzw. pampersowe zaczerwienienie .. roznymi sposobami probuje to zwalczyc ..i nic nie pomaga... bylam z tym u lekarza ..dostalam masc ...nie bardzo dziala....szczerze mowiac.. za dlugo to juz sie ciagnie jak dla mnie
w sumie mam juz kilka pomyslow jak sobie pomoc ...bo szukam przyczyny tego zaczerwienienia.... wyprobuje wszystko ..ale
moze ktos zna sposob na jakas nasiadowke... jakies ziola, ktore mozna zaparzyc i dodac do kapieli...??
lub masc ktora naprawde jest dobra.. i sprawdzona ..?
Obrazek

k.leee

Post autor: k.leee » pn 30 kwie, 2007

Jak moim dzieciom zdarzały się odparzenia to było wietrzenie pupy. Po prostu częściej bez pampersa, jak już miałem dość sprzątania sików to tetrowa pielucha. Przy Kubie używałem też Linomagu, pomagał bardzo ale nie wiem czy jest naturalny, wege. Wtedy uchodził za niechemiczny ale jak jest naprawdę...?
Linomag polecała też Alcia:
alcia pisze:maść przeciw odparzeniom (swoją drogą polecam - Linomag - tylko jej używaliśmy i Kaja nigdy nie była odparzona

Awatar użytkownika
honey
Kontakt:

Post autor: honey » pn 30 kwie, 2007

musze sprawdzic czy jest dostepny u mnie...
dziekuje...
kupowaliscie to oczywiscie bez recepty...?
Obrazek

k.leee

Post autor: k.leee » pn 30 kwie, 2007

honey pisze:kupowaliscie to oczywiscie bez recepty...?

Tak, bez recepty.
Tu jest strona producenta http://www.linomag.pl/produkty_katalog.htm
Ja używałem maści.
Gdybyś nie znalazła Linomagu w Stanach, daj znać to Ci dzisiaj wyślę.

Awatar użytkownika
honey
Kontakt:

ok dziekuje... mieszkam godzine od chicago ..tam jest kilka polskich aptek..podzwonie ..
powinni miec
Obrazek

Awatar użytkownika
marysia

Post autor: marysia » pn 30 kwie, 2007

W naszym przypadku znakomicie sprawdziło się kąpanie w krochmalu i zasypywanie podrażnionych miejsc mąką ziemniaczaną. Pięknie goi.

agnieszka

Post autor: agnieszka » pn 30 kwie, 2007

Sprawdź czy na wszystkie pieluchy jednorazowe jest taka reakcja. U Ady mogłam stosować np Haggis i takie, które nie były ceratowe a z włókniny. Odpadały m.in. Pampersy i wszystkie, które zawierały balsamy kojące, nawilżające itp. Dodatkowo używałam mało kosmetyków dziecięcych.
Przy zmienionej skórze pomagało wietrzenie, kąpiele w krochmalu, Linomag nie sprawdzał się u nas. Czasem stosowałam maść robioną na receptę.
Obrazek

alcia
Kontakt:

Post autor: alcia » pn 30 kwie, 2007

Też myślę, że wietrzenie to dobre rozwiązanie. My staraliśmy się po każdym przewijaniu tak przynajmniej kilka minut z gołą pupką...
A linomag stosowaliśmy tak przez pierwsze pół roku życia Kai, potem nie było potrzeby i zwykłe zasypki wystarczały.

Awatar użytkownika
honey
Kontakt:

wlasnie jedna z rzeczy ktore mam zamiar wprowadzic to zmiana pieluch..uzywam pampersow obecnie..
kapiele w krochmalu..? czyli po prostu woda z maka ziemniaczana...?
mala jak ja rozbiore do kapieli to zaraz strasznie sie drapie i gniecie w miejscach ze zmienionym kolorem skory..
Obrazek

Awatar użytkownika
gonya

Post autor: gonya » pn 30 kwie, 2007

Pampersy bardzo często powodują odparzenia - mają po prostu w sobie więcej "plastiku" niż np. Huggiesy. Ja używałam u córek tylko Huggisów i prawie nigdy nie było problemów z pupami - choć obie mają wrażliwą skórę. Parę razy wyjątkowo zdarzyło mi się użyć Pampersy i efekt był zawsze w postaci odparzonej pupy. Na taką skórę polecam Sudokrem (bez recepty - ma jeszcze bardziej kojące działanie od linomagu maści) lub/i kąpanie w krochmalu, rumianku, wietrzenie - jak pisały dziewczyny wyżej. Sprawdzone. Ale Sudokrem i zmiana pieluch to podstawa.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marysia

Post autor: marysia » pn 30 kwie, 2007

honey pisze:kapiele w krochmalu..? czyli po prostu woda z maka ziemniaczana...?

Musisz ugotować kisiel z mąki ziemniaczanej. Mieszasz mąkę z zimną wodą, osobno zagotowujesz wodę i wlewasz w to poprzednio rozmieszaną makę, gotujesz chwilkę. Zależy ile dasz mąki, tak Ci zgęstnieje. Ja robiłam gęsty, bo potem i tak dolewasz wody w wanience. Tylko ostrożnie, bo to jest bardzo gorące; musisz dokładnie w wanience wymieszać z wodą i upewnić się, że niezostały jakieś gorące kluski.

puszczyk

Post autor: puszczyk » pn 30 kwie, 2007

U Weroniki odparzenia powodowała nadwrażliwość na proszek. Gdy go zmieniłam, odparzenia zniknęły jak ręką odjął. Zanim na to wpadłam próbowałam wszystkiego.

Awatar użytkownika
Bajaderka
Kontakt:

Post autor: Bajaderka » pn 30 kwie, 2007

Możesz robić kąpiele z dodatkiem nagietka, który ma działanie przeciwzapalne, kojące na zaczerwienioną skórę lub przecierać zaczerwienione miejsca naparem z nagietka i rumianku, są też kremy z nagietkiem, warto popytać w aptece, popatrz na skład, im mniej składników tym lepiej....
Obrazek
Obrazek

agnieszka

Post autor: agnieszka » pn 30 kwie, 2007

znalazłam karteczkę z przepisem maściowym (chyba to ta) w poniedziałek jak dotrę do pracy zeskanuję bo nie wiem czy dobrze przepiszę (to ten medyczny charakter pisma)
Obrazek

malina
Kontakt:

Post autor: malina » pn 30 kwie, 2007

gonya pisze:Na taką skórę polecam Sudokrem (bez recepty - ma jeszcze bardziej kojące działanie od linomagu maści)

Ale on jest z alkoholem benzylowy - Zuzia raz miała odparzona pupe i po zastosowaniu tego kremu było jeszcze gorzej,strasznie zaognil skore.Wyleczył ja dopiero Bepanthen.

ODPOWIEDZ