Słaba płeć trzyma się mocno

Dział na tematy, nad którymi dobrze jest dłużej się zatrzymać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mangusta
Site Admin

Słaba płeć trzyma się mocno

Post autor: Mangusta » śr 04 mar, 2009

Kulturowy podział obowiązków, w którym to kobiety zajmowały się wyłącznie domem, a mężczyźni pracą zawodową, dawno już odszedł do lamusa. Równouprawnienie doprowadziło do tego, że kobiety pracują na dwóch etatach. Jednocześnie zmotywowały swoich mężów do pomocy w domu. - Nie ma już podziału na prace męskie i żeńskie. Panowie coraz częściej muszą włączać się w obowiązki domowe - zauważa socjolog Cezary Kalita. Dodaje też, że kiedy mężczyzna zabiera się za porządki, w domach pojawiają się wszelkiego rodzaju udogodnienia. - Gdy na rękach zrobiło mi się uczulenie, przez kilka dnia nie mogłam zmywać. Poprosiłam wtedy męża o pomoc - wspomina Julita. - Następnego dnia poinformował mnie o zakupie zmywarki i problem się rozwiązał - uśmiecha się. Kalitę to nie dziwi. - Mężczyźni są wygodni - podsumowuje. Zdaniem socjologa, takie wynalazki jak odkurzacze czy pralki, to właśnie odpowiedź mężczyzn na strach przed zaangażowaniem ich do prac domowych. Jednak, jak przyznają same kobiety, mężczyźni wcale nie tak chętnie garną się do nowych zadań. - Przez 5 lat małżeństwa nauczyłam się wbijać gwoździe, składać meble, a w telefonie mam zapisany telefon do hydraulika - wylicza Magdalena.

>> więcej

Piotrrek
miejscowosc: Warszawa

Re: Słaba płeć trzyma się mocno

Post autor: Piotrrek » śr 25 wrz, 2013

Ktoś chyba nie lubi sprzątać :)

ODPOWIEDZ